Završila velika devetnica – Misionari Milosrdnog Isusa

Povjerenstvo za molitvu i duhovni rast udruge Misionara Milosrdnog Isusa Župe sv. Josipa predvodilo je VELIKU DEVETNICU  u trajanju od devet mjeseci počevši od prve srijede u listopadu 2012. pa do prve srijede u lipnju 2013.

Svake prve srijede u klanjanju pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u zajedništvu sa blaženom Djevicom Marijom sa sv. Josipom zaštitnikom Župe ali i cijelog hrvatskog naroda kao i bl. Alojzijem Stepnicem, bl. Ivanom Pavlom II, sa sv. Faustinom te sv. Tomom donosili smo pred Presveto Trojstvo razne nakane, molitve, zahvale, moleći za dar vjere, za obnovu vjere, za čvrstu vjeru, za pouzdanje u Božju Volju i Božju Providnost.

Klanjanje je s članovima zajednice predvodio naš župnik Damir Ocvirk i svojom molitvom pojačao naše prošnje i molbe.

Devetnicu smo započeli  čitanjem iz Evanđelja po Ivanu ( Iv.20, 26-30) 

„ I nakon osam dana bijahu njegovi učenici opet unutra, a s njima i Toma. Vrata bijahu zatvorena, a Isus dođe, stade u sredinu i reče: „Mir vama!“ Zatim će Tomi: Prinesi prst ovamo i pogledaj mi ruke! Prinesi ruku i stavi ju u moj bok i ne budi nevjeran nego vjeran.!“  Odgovori mu Toma: „Gospodin moj i Bog moj.“ Reče mu Isus: „ Budući da si me vidio, povjerovao si.

Blaženi koji ne vidješe a vjeruju!“

i istim čitanjem završili vjerujući da je svaki sudionik ove devetnice čuo u svom srcu Isusove riječi: „Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe a vjeruju!“

Kroz ovih devet srijeda molili smo za:

1) Tadašnjeg papu Beneditka XVI, da  bude vjeran u izvršavanju Očeve Svete Volje,  da bude zaštičen od svakog zla, molili smo zaštitu za sve kardinale biskupe, sve suradnike sv. Oca,  kao i sve koji vode Crkvu u cijelom svijetu, za cijelu Crkvu i sav Božji narod.;

2) Molili smo za sve hrvatske biskupe, svećenike, redovnike-ce, bogoslove, za crkvu u Hrvatskoj;

3) Molili smo za našeg župnika, kapelana, đakone, za vjeroučitelje, akolite, za nova duhovna zvanja;

4) Molili smo za  sve molitvene zajednice u ovoj Župi, za zajedništvo, za pastoralno vijeće i za sve suradnike i članove Crkve koji su u službi služenja na bilo koji način, sve članove zborova, čitače, čistače crkve, oni koji služe na bilo koji način drugim vjernicima!

5) Molili smo za sve obitelji ove župe a posebno one koje dolaze na sv. Mise ali ne žive Evanđelje, za sve očeve za sve majke, za bake i djedove i na kraju za svu djecu

6) Molili smo za sve mlade ove župe, sve mlade u Hrvatskoj, sve one koji traže svoj put do Boga, koji su izgubljeni na bilo koji način, bilo zbog načina života, neznanja, ovisnosti, traganja za smislom i ciljem svog života;

7) Molili smo posebno za svakog člana ove Zajednice, za naše zajedništvo za milost da vršimo Očevu Svetu Volju, da postanemo apostoli Božjeg milosrđa;

8) Molili smo za  sve bolesne u ovoj Župi, sve one koji trpe na bilo koji način, koji su u iskušenju da izgube svoju vjeru, sve one koji su izgubili svoje bližnje, udovice, udovce, roditelje s bolesnom djecom, one koji nose rane svojih grijeha (abortusa, mržnje, ne praštanja, progonstva i sl.)
Molili smo za duše u Čistilištu;

9) Zadnji dan molili smo za  cijeli hrvatski narod, državnu upravu, sve političare, sve odgovorne koji na bilo koji način utječu na život cijelog naroda,
Molili smo za zaštitu našeg naroda od svakog zla,
Molili za vjernost Bogu i nakon ulaska u Europsku uniju!
Svakog dana devetnice molili smo za današnjeg papu Franju, za sve biskupe i sve svećenike a posebno za župnika Damira, kapelana Jakova, za naše đakone i za članove zajednice Misionara Milosrdnog Isusa za zajedništvo, za nove članove, posebno mlade, i za one koji su se preporučivali u naše molitve.
Zahvalni Vječnom Ocu za milosti udijeljene po ovoj devetnici zapjevali smo na kraju „Tebe Boga hvalimo“.
Posebna zahvala dragom Bogu za župnika koji nam je svake prve srijede držao nagovor i tako nas poučavao o vjeri, o sakramentima, i o svim upućenim mu pitanjima.
Zahvalni smo i za Ivana Bingulu koji je pjevanjem Krunice Božjem milosrđu uveličao jedan od zajedničkih molitvenih susreta, i đakonu Boži koji je također predvodio jedno klanjanje.

Nada Caren za
Povjerenstvo za molitvu i duhovni rast
MMIŽSJ-a

Možda će vas zanimati...