Obiteljska zajednica

Dugogodišnje želje i osjećaj potrebe za zajednicom obitelji u župi počeli su se ostvarivati 28.12.2015. kada je, na blagdan Sv. Obitelji, u župi sv. Josipa otvorena Godina obitelji i započelo pripremno razdoblje ustanovljenja Obiteljske zajednice župe svetog Josipa. Od tada nadalje, na raznim katehetskim, zajedničarskim i molitvenim susretima okupljalo se dvadesetak obitelji, i inače aktivnih u župnoj zajednici i raznim župnim aktivnostima. Ovako okupljene, s povjerenjem u Gospodina, obitelji žele združenim snagama svjedočiti vjeru i rasti u njoj; osnaživati župno zajedništvo; dijeliti međusobno iskustva svakodnevnog obiteljskog života i doprinositi u ostvarenju župskih aktivnosti. Zajednica je uvijek otvorena za nove članove, tj. obitelji.

Pronaći ćete nas nedjeljom nakon sv. mise u 9 h, u prvoj vjeronaučnoj dvorani u dvorištu naše župe gdje se družimo, raspravljamo teme iz svakodnevnog vjerničkog života i pijemo kavu.

Voditelji zajednice: Martina i Marko Salopek

obiteljska@zupa-svjosip.hr