Poziv na devetnicu i proslavu Svetkovine sv. Josipa

Sveti Josipe, pomozi nam, štiti nas, osnaži nas i zagovaraj nas!

Draga braćo i sestre,
poštovani župljani i štovatelji svetoga Josipa,

ovogodišnja tema devetnice u čast našemu Zaštitniku preuzeta je iz Tridesetodnevne pobožnosti svetome Josipu, u kojoj se moli milost zagovora svetoga Josipa u svim životnim okolnostima i za sve slabe i potrebne njegove pomoći. Bezbrojni su dokazi milosti koje on moli za nevoljnike. Bolesni svake vrste, potišteni, odbačeni, izdani, neutješni, gladni i potrebiti pomoći, svi oni dolaze k svetom Josipu sa svojim teškoćama i nalaze uslišanje svojih molbi.

I ova devetnica obilježena je prisutnošću koronavirusa, ali i prijetnje ratom koji već bukti u Ukrajini. Doista smo potrebni pomoći, zaštite, snage i zagovora svetoga Josipa. Budimo u ovoj devetnici međusobno povezani molitvom – kako onom u crkvi, tijekom zajedničkih pobožnosti – tako i u svojim obiteljima, koje su povlašteno mjesto molitve i štovanja svetoga Josipa, zaštitnika obiteljskoga života.

Vodstvo devetnice povjerili smo svećenicima iz Družbe Misionara Krvi Kristove. Isusova prolivena krv zalog je našega spasenja, ali i pomoć u našim nevoljama. Neka njegova krv bude jamstvo mira u svijetu i našega pomirenja s Bogom.

četvrtak, 10.03.Sv. Josipe, pomozi nam svojim premilim imenom!Molimo za Crkvu i našu Nadbiskupiju  Neokatekumeni
petak, 11.02.Sv. Josipe, štiti nas blagošću i moći svoga srca!Molimo za obraćenje grešnika  Misionari Milosrdnog Isusa
subota, 12.03.Sv. Josipe, osnaži nas svojim svetim suzama!Molimo za radnike i nezaposlene  Kolpinška obitelj Sv. Josipa
nedjelja, 13.03.Sv. Josipe, zagovaraj nas snagom svojih sedam žalosti!Molimo za očeve i obitelji9 sati:  Liturgijska skupina bl. Marije Petković 19 sati:  Obiteljska zajednica
ponedjeljak, 14.03.Sv. Josipe, utješi nas melemom svojih sedam radosti!Molimo za mlade  Zajednica mladih i ministranti
utorak, 15.03.Sv. Josipe, oslobodi nas od svakoga zla tijela i duše!Molimo za progonjene kršćane i mir u Ukrajini  Volonteri župnog Caritasa Pjeva – Zbor Izvor
srijeda, 16.03.Sv. Josipe, spsi nas od svake nevolje, svakog jada!Molimo za mir u svijetu i našu domovinu  Muška molitvena zajednica Sv. Josipa Pjeva Mješoviti zbor
četvrtak, 17.03.Sv. Josipe, izmoli za nas ono nužno – milost Božju!Molimo za našu župnu zajednicu  Poslanici Milosrđa
petak, 18.03.Sv. Josipe, priskrbi za pokojne u čistilištu brzo izbavljelje iz njihovih muka!Molimo za umiruće i vjerne mrtve  Zajednica Pohođenja BDM

Tijekom devetnice molit ćemo pobožnost svetome Josipu u 18,15 sati, a potom slijedi sveta misa. Nakon misnoga slavlja zadržat ćemo se u slušanju Božje riječi, moleći Gospodina da nas učini oruđima mira i njegove slave u ovome svijetu.

Proslava svetkovine bit će u subotu, 19. ožujka u ozračju zahvale Gospodinu za 85 godina postojanja naše župne zajednice.

6 sati: preč. Marko Kovač, kancelar i biskupski vikar

7 sati: vlč. Hrvoje Maltarić, župni vikar

8 sati: dr. Ivan Dodlek, prof. na KBF-u

9 sati: vlč. Tomislav Medić, župni vikar župe Navještenje BDM, Velika Gorica

11 sati: vlč. Tomislav Šagud, župnik župe Presvetoga Trojstva, Prečko

15 sati: vlč. Višelav Foretić, župni vikar župe sv. Nikole Tavelića, Kustošija

16 sati: vlč. Dejan Fortuna, župni vikar župe sv. Terezije, Bjelovar

19 sati: vlč. Vjekoslav Jakopović, upravitelj župe sv. Mateja, Dugave

Neka nas na svim životnim putevima prati zagovor sv. Josipa.

Damir Ocvirk, upravitelj župe