Proslava Stepinčeva dana

 U ProslavaStepincevaDana_1ponedjeljak 10. studenoga u našoj župi obilježili smo Stepinčev dan. Ova godina po naputku naših biskupa trebala bi pridonijeti boljem poznavanju našeg blaženika u narodu te bi trebala biti posvećena molitvi za njegovo proglašenje svetim. Na tragu toga svaki deseti dan u mjesecu je posvećen našem blaženiku. Mi smo taj dan obilježili na večernjoj misi na kojoj je prigodnu propovijed održao naš đakon. U propovijedi su bile iznesene osobine Božjeg nadstojnika iz poslanice Pavla apostola na primjeru blaženog Alojzija Stepinca. ProslavaStepincevaDana_3Također smo potaknuti evanđeoskim tekstom o sablazni i govorom blaženoga Alojzija učiteljima i odgojiteljima u kojem citira isti ulomak, razmišljali o tome kakav primjer smo mi danas u ovom našem vremenu za druge. Jesmo li sablazan ili pozitivan primjer. Propovijed je zProslavaStepincevaDana_2avršena mišlju kako je današnje vrijeme teško ali da Bog omogućuje da i utkvom teškom vremenu, trnju, izraste ruža te da se mi svojom molitvom i ustrajnošću moramo potruditi da na trnju našega života izraste ruža. Po završetku mise pred slikom Blaženoga Alojzija župna zajednica izmolila je litanije te molitvu za proglašenje svetim Blaženoga kardinla Alojzija Stepinca.

Možda će vas zanimati...