Hodočašće muške molitvene zajednice u Krašić i Karlovac

I ove godine članovi Muške molitvene zajednice svetoga Josipa naše Župe hodočastili su u Nacionalno svetište svetoga Josipa u Karlovac, u subotu 8. lipnja 2024.

Na hodočašću su ih pratili kapelan Mate Cikoja i đakon Ivan Pugar.

Nakon jutarnje svete mise u našoj crkvi koju je predvodio naš kapelan Mate, hodočasnici su krenuli put Krašića gdje ih je dočekao krašićki župnik Ivan Vučak. U Krašiću je bila kratka okrjepa i molitva pred relikvijama bl. Alojzija Stepinca.

Okrijepljeni hodočasnici uputili su se pješice prema Karlovcu, putem moleći krunice Majci Božjoj i sv. Josipu, na osobne nakane, za Domovinu i našu Župu.

Oko 16 sati stigli su u Karlovac u Nacionalno svetište svetoga Josipa, radosni što su mogli i ove godine hodajući i u zajedništvu svjedočiti svoju vjeru i moliti na redovite nakane koje članovi Muške molitvene zajednice redovito prikazuju na svojim mjesečnim susretima i tjednoj pobožnosti sv. Josipu srijedom u našoj crkvi.

Možda će vas zanimati...