Volontiraj u župnom Caritasu!

Odvaži se… Caritas župe sv. Josipa traži volontere!
 
Ljubav prema bližnjemu, ukorijenjena u ljubavi prema Bogu, na prvome je mjestu i nadasve zadaća svakoga pojedinog vjernika, ali je također zadaća cijele crkvene zajednice. (Deus Caritas Est – Bog je ljubav, Enciklika Pape Benedikta XVI, 2005.)
 
Mnogo je načina volontiranja u župnom Caritasu. Prijavi se i ponudi svoje vrijeme, svoje talente i dobru volju. Župni Caritas je djelotvorna ljubav župljana, volontera Caritasa prema socijalno ugroženim župljanima i ujedno potvrđuje što je pisao sveti Augustin: “Ako vidiš ljubav na djelu, vidiš Trojstvo.”
 
Ako si raspoloživ za djelatnu ljubav prema bližnjemu i svojoj župnoj zajednici, dođi u župni Caritas ili ispuni online obrazac PRIJAVE ili nam se javi na e-mail caritas@zupa-svjosip.hr.
 
Nakon što zaprimimo tvoju prijavu, kontaktirat će te Damir, voditelj župnog Caritasa radi daljnjeg dogovora.
 
Veselimo se tvom dolasku u zajednicu župnog Caritasa!

Možda će vas zanimati ...