Animatorsko ljeto na Malom Lošinju 2017.

Od 14. do 21. kolovoza 2017. naši mladi župljani Mirta, Domagoj i bogoslov Ivan, sudjelovali su na Animatorskom ljetu u Domu sv. Martina na Malom Lošinju u organizaciji Pastorala mladih Zagrebačke nadbiskupije. Tjedni program Animatorskog ljeta želi mladima na razumljiv i prihvatljiv način prenijeti vrijednosti duhovnog života, crkvenog zajedništva te ih potaknuti na djelovanje i naučiti kako da animiraju i pokrenu djecu i mlade u svojoj župnoj zajednici. Duhovna pratnja mladima bili su povjerenik za mlade Zagrebačke nadbiskupije vlč. Ivan Valentić te vlč. Josip Čulig, a za rad na katehezama bilo je zaduženo troje animatora. Osim kateheza i pripreme za animatore, svaki dan smo sudjelovali na svetoj misi, a bilo je vremena i za vesela druženja uz pjesmu i ples, kupanje, sport i zabavu.

Uz rad na osobnom duhovnom rastu i razvoju, pripremili smo se i za rad s djecom te smo stečeno znanje imali priliku primijeniti već sljedeći tjedan na ljetnom kampu na Cerini u organizaciji Kolpinške obitelji naše župe. 

Domagoj Škvorčević

Foto: Pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije

Možda će vas zanimati...