Adventska akcija “Obitelj za obitelj” 2020.

Dragi župljani,

i ovog adventa župni Caritas pokreće adventsku akciju Obitelj za obiteljračunajući još jednom na otvoreno srce župljana prema potrebitima.

Akcija je zamišljena tako da jedna obitelj napravi, prema svojim vlastitim mogućnostima i željama, jedan paket za drugu obitelj iz naše župe koja je u potrebi. Namirnice duljeg roka trajanja kao i higijenske ili kućanske potrepštine, igračke i slatkiše za djecu te ostale sitnice za Božić možete ostaviti u za to predviđenoj košari u predvorju crkve prije zornica i nedjeljnih svetih misa ili u radno vrijeme župnog Caritasa.

Caritasov adventski kalenDAR

Na temelju brojnih upita o potrebama Caritasa, u okviru adventske akcije Obitelj za obitelj”, i ove godine osmislili smo u suradnji sa zborom Izvor Caritasov adventski kalenDAR u kojem svaki dan predstavlja jednu konkretnu namirnicu ili zadatak.Pripremljeni paketi prema osmišljenom obrascu mogu se predati u prostoru našeg Caritasa u ponedjeljak, 21.12., od 16 do 20 sati kako bi se već sljedećeg dana, 22.12., mogli dostaviti obiteljima u potrebi te im tako učiniti Božić sretnijim.

“Dobra djela su karike koje tvore lanac ljubavi.”

(sv. Majka Terezija)

Zahvaljujemo unaprijed na svakom vašem daru.

Caritas župe sv. Josipa