Spomendan blažene Marije Propetoga u našoj župi

U petak, 9.srpnja obilježen je spomendan blažene Marije Petković nakon priprave trodnevnicom.

Pobožnost uoči svete mise predvodili su Poslanici Milosrđa koji su u utorak molili krunicu žalosna otajstva, a u srijedu krunicu svetog Josipa prema promišljanjima Blaženice, zajedno s muškom molitvenom zajednicom svetog Josipa. U četvrtak je svetoj misi prethodilo euharistijsko klanjanje, a u petak na sam blagdan pobožnost Isusu i litanije Blaženici.

Prva dva dana trodnevnice svetu misu vodio je vlč. Marko Čolić, župni vikar, treći dan mladomisnik Vatroslav Siketić, a na sam blagdan mladomisnik Višeslav Foretić. Propovijedima su svakodnevno povezivali evanđelje i djelovanje bl. Marije Propetoga koja je ostavila jasan primjer nasljedovanja Isusa u skladu s potrebama ljudi svoga vremena i tako postala primjer odaziva Gospodnjem pozivu i činjenja djela milosrđa sukladno našem podneblju.

Naglasak je uvijek na djelima, a ne samo riječima. Često riječima odbijamo, dok djelima i opraštanjem privlačimo duše Kristu. Pritom  je mladomisnik Višeslav Foretić pojasnio kako evangelizirati – sačuvati vjeru, biti bezazleni i ne bojati se ljudi nego Boga.

Sukladno evanđelju zaželio je da poput  Blaženice djelujemo tako da Duh našeg  Nebeskog Oca čini  u nama svoja djela kako bismo ga proslavljali svojim životom.

Dubravka Zavrtnik

Foto: Snježana Starčević

Možda će vas zanimati...