RELIKVIJAR SV. LEOPOLDA B. MANDIĆA U NAŠOJ ŽUPI!

Ponedjeljak, 14. ožujka 2016. ostat će trajno zabilježen u životu i radu župe sv. Josipa na Trešnjevci. Peti dan pripreme za slavlje sv. Josipa započeo je krunicom sv. Josipa. Pobožnost koju je predmolio đakon Marinko Golek i Poslanici milosrđa bila je usmjerena za progonjene kršćane i mir u svijetu. SnapShot5d48   

            Nakon pobožnosti krunice u svečanoj procesiji u crkvu se unosi relikvija svetoga Leopolda Bogdana Mandića. Relikvija se nalazi u relikvijaru kojega je blagopokojni papa Ivan Pavao II. darovao slugi Božjemu kardinalu Franji Kuhariću u prigodi prvog apostolskog pohoda našoj domovini 1994. SnapShot5d79

Vjernici su nakon svete mise imali posebnu priliku dotaknuti, pokloniti se ili na neki drugi način iskazati svoje štovanje prema relikviji koja je prvi put napustila riznicu zagrebačke katedrale gdje se nalazi od 1994. Godine, a koju je u našu župu donio, mons. Nedjeljko intarić, ravnatelj riznice zagrebačke katedrale.

Sveto misno slavlje predslavio je fra Branko Lipša u koncelebraciji mons. Nedjeljka Pintarića, SnapShot5d74predstojnika ureda za kulturna dobra. Fra Lipša nam je u svojoj propovijedi otkrio neke zanimljivosti o sv. Leopoldu. Tako smo čuli da je svetac sa navršenih sedam godina napravio neku nepodopštinu pri čemu ga je sestra iskritizirala, izvrijeđala i dovela župniku da ga kazni. Župnik je vikao na njega i naredio mu da kleči na sredini crkve. Tada je svetac odlučio da će biti sveSnapShot5d66ćenik, blag i ispovjednik milosrdna srca.SnapShot5d31

Bogu smo zahvalni i ponosni što imamo neizmjernu čast da relikvija i drugog suzaštitnika godine milosrđa pohađa našu župnu zajednicu. Pozvani smo stoga moliti svetog Leopolda za progonjenu braću i za opći mir da možemo svjedočiti Božje milosrđe i ljubav jedni prema drugima.

 

                                                                                              Josip Babić

Možda će vas zanimati ...