Primanje u ministrantsku službu

Na treću adventsku nedjelju, 14. prosinca, dvojica novih ministranata – Matej Salopek i Mario Slamić – primljeni su u ministrantski zbor župe sv. Josipa. Nakon homilije vlč. Martina, našeg đakona, uslijedio je svečani čin primanja novih ministranata. Nakon što je naš župnik Damir prozvao imenom nove ministrante, oni su odjenuli ministrantska ruha, te iz župnikovih ruku primili znakove ministrantske službe: križ, ministrantsku pelerinu i misnu knjigu. Kada su primili ministrantske znakove, župna ih je zajednica pozdravila pljeskom, a ostali ministranti su ih primili u svoje zajedništvo. Na kraju svete mise, ministrant Teo izrekao je čestitku u ime svih ministranata, a ministrant Loris im je uručio prigodne uspomene. ČESTITAMO NOVIM MINISTRANTIMA.

Možda će vas zanimati...