Od 2. svibnja ponovno se slave svete mise s narodom

Župne obavijesti – Svibanj

1. RASPORED MISA: po završetku obustave slavlja Svetih misa s narodom, ponovno se slave Svete mise po uobičajenom rasporedu, držeći se svih uputa i odredbi s obzirom na okupljanje vjernika u crkvi ili izvan crkve.

2. POBOŽNOSTI: tijekom svibnja, kada će to biti moguće, svibanjske pobožnosti bit će u dvorištu iza crkve u 20 sati. Za pobožnost ponesite svijeće ili ćete svijeće moći nabaviti u dvorištu crkve. Euharistijsko klanjanje bit će prve srijede u svibnju, odnosno, 6. svibnja od 20 do 22 sata u crkvi, poštujući ograničeni broj vjernika u crkvi.

3. OSTALI SAKRAMENTI i BLAGOSLOVINE: sakramenti Krštenja i Ženidbe moći će se slaviti u mogućnostima koje propisuju zdravstvene mjere o zaštiti širenja virusa Covid-19. Slavlje sakramenta Bolesničkog pomazanja i pohod bolesnika uz prethodni dogovor i potrebne mjere obostrane zaštite. Za sada se slavlje Prve pričesti i Krizme odgađa do daljnjega. Sprovodni obredi slave se prema općim epidemiološkim odredbama gradskih groblja, a Sveta misa zadušnica slavit će se prema dogovoru.

4. OKUPLJANJA VJERNIKA i ŽUPNA KATEHEZA: do daljnjega neće biti okupljanja vjernika u župnim prostorijama (probe pjevačkih zborova, susreti župnih zajednica i slavlja Riječi članova Neokatekumenskoga puta), kao ni župne kateheze. Pozivamo roditelje da vodeći brigu oko općeg znanja svoje djece, vode brigu i oko vjerskoga znanja i zajedničke molitve u obitelji.

5. ŽUPNI CARITAS i PUČKA KUHINJA: svi smo pozvani činiti vidljivom Božju ljubav svojim djelima. Stoga će župni Caritas nastaviti sa svojim aktivnostima, osobito s obzirom na mjesečnu podjelu paketa našim župljanima, a Pučka kuhinja i nadalje nastavlja s podjelom toplih obroka svakoga dana, osim nedjelje u 16,30 sati. Pozivamo vas da svojim prilogom pratite ova djela kršćanske ljubavi u našoj župi.

6. ŽUPNI URED: će uredovati uz prethodnu najavu na broj telefona ureda ili župni E-mail.

7. SVETA ISPOVIJED: bit će moguća u kapeli sv. Križa (desno od ulaza u crkvu), prema rasporedu koji će biti naznačen. Za svetu Ispovijed, molimo nosite zaštitnu masku.

8. Zbog dostojanstva slavlja svetih Otajstva i crkvenoga prostora, zaštite međusobnog dostojanstva, kao i vlastitog zdravlja – molimo vas da se pridržavate svih uputa i odredbi. Hvala.

Damir Ocvirk, župnik

Preporuke HZJZ-a za sprečavanje zaraze COVID-19 tijekom obreda u crkvama i molitvenim prostorima vezano uz vjerska okupljanja pročitajte OVDJE

Pismo kardinala Bozanića o liturgijskim slavljima i okupljanjima vjernika u novim okolnostima pandemije Covid-19 pročitajte OVDJE