Župni mješoviti zbor gostovao u Austriji!

U okviru proslave 30.-te obljetnice vrlo zauzetog i plodnog djelovanja vlč. Juraja Kostelca (našeg bivšeg Kapelana) u hrv. katoličkoj Misiji u Dornbirnu (biskupija Feldkirch) u Austriji, mješoviti zbor naše Župe gostovao je 14. i 15. svibnja u Dornbirnu-Austrija, gdje je 14. svibnja navečer održao uz pratnju našeg župnog tamb. orkestra vrlo lijepi koncert, a u nedjelju 15. svibnja na blagdan Duhova svojim pjevanjem i sviranjem uveličao liturgijsko slavlje, koje je uz Slavljenika predvodio ravnatelj inozemne pastve vlč. Tomislav Markić.

Repertoarom koncertnih i domoljubnih skladbi te svojim radosnim pjevanjem i sviranjem toliko smo oduševili publiku, da je pjesma i ugodno druženje trajalo dugo u noć. Ugodno je bilo čuti da bi ovo trebalo ponoviti barem dva puta godišnje. Naravno da smo zaboravili sav napor putovanja (11 sati u jednom oravcu), te jednako zdušno idući dan slavili Misu u nikad tako popunjenoj Crkvi.Od srca hvala vlč. Juri i past. suradnici Nelici Kamenjarin na pozivu i trudu uloženom u ostvarenju ovoga gostovanja.

Dirigent J. Škvorc

 

NA ŽUPNOM YOU TUBU MOŽETE POGLEDATI SLIKE!!!

 

Možda će vas zanimati ...