Koncert tamburaške sekcije (dodana galerija slika)

27. 06. ove godine u našoj crkvi tamburaška sekcija, koja djeluje pri mješovitom zboru, darovala Plakat Dokle smo dosli 3je svojoj župi i okupljenim župljanima prekrasan koncert pod simboličnim nazivom „Dokle smo došli 3“.  Kada je pred četiri godine dirigent velikog mješovitog zbora prof. Josip Škvorc predložio, a tadašnji župnik vlč. Josip Kuhtić spremno prihvatio i kupio instrumente, malo je tko slutio da će već nakon godinu dana zaljubljenici u taj naš prekrasni hrvatski instrument, održati prvi koncert. Od tada tamburaši redovito sviraju u danima Božića, a jednom godišnje održi se koncert pod nazivom „Dokle smo došli“,  u kojem pokažu, koliko su napredovali od prošle godine. Tako su i ove godine treći put zaredom, pod dirigentskom palicom svog učitelja prof. Josipa Škvorca, izveli program sastavljen od duhovnih, narodnih i zabavnih pjesama.

Mješoviti zbor je svojom pjesmom dao svoj doprinos koncertu i tako upotpunio glazbeni dojam. Koncertu je prisustvovalo oko 150 slušalaca, ali posebno dragi gosti su bili dva župnika, vlč. Josip Kuhtić kao jedan od osnivača i vlč. Damir Ocvirk, današnji župnik, koji je nastavio njegovo djelo pomažući tamburašima kad god to zatreba. Veseo ugođaj nastavljen je i nakon programa, jer su zbor i tamburaši pripremili bogatu zakusku, te su i publika i izvođači proveli ostatak večeri radosno se družeći uz tambure i pjesmu.

Možda će vas zanimati...