Advent u našoj župi

Na prvu adventsku nedjelju 30. studenoga započeli smo godišnju pripravu za svetkovinu Gospodnjeg rođenja. Osobito svečano bilo je tijekom svete mise u 9 sati. Djeca iz liturgijske grupe M. Petković pripremili su recital paljenja prve adventske svijeće, a župnik Damir je blagoslovio adventske vijence koje su vjernici donijeli na blagoslov. Potom su se naši ovogodišnji prvopričesnici predstavili našoj župnoj zajadnici, davši obećanja da će marljivo i redovito sudjelovati na nedjeljnoj misi i župnoj katehezi. U misi su sudjelovali roditelji prvopričesnika i njihovi vjeroučitelji.

Večernja svete misa bila je obilježena molitvom za ovogodišnje krizmanike i njihove roditelje. Oni su, predvođeni našim kapelanom Ivanom, molili Božji blagoslov za uspješnu pripravu na krizmu te dali obećanja vjernosti Isusu i Crkvi.

Prije početka adventa, našu su se krizmanici uključili u izradu adventskih vjenaca zajedno s Kolpinškom obitelji naše župe i tako se pripremali za blagoslovljeni početak adventa.

Možda će vas zanimati ...