Svetkovina Tijelova 2018.

Središnje slavlje ovogodišnje svetkovine Tijelova započelo je svetom misom u 10 sati koju je predvodio župnik Damir Ocvirk u koncelebraciji s vlč. Ivanom Damjanovićem i đakonom Matijom Novačkim.
Misno slavlje pjevanjem je pratio muški vokalni ansambl Iosephus pod ravnanjem maestra Dominika Došena, a uz pratnju dijela puhačkog orkestra ZET-a.
Na kraju svete mise, župnik Damir zahvalio je đakonu Matiji na njegovom radu u našoj župi te pozvao na molitvu za njega jer će sljedeće nedjelje u Zagrebačkoj katedrali biti zaređen za svećenika.

Nakon mise slijedila je Tijelovska procesija s Presveti Oltarskim Sakramentom kojeg je ulicama naše župe pronio župnik Damir uz duhovne pjesme Iosephusa i koračnice Puhačkog orkestra ZET-a. U procesiji su sudjelovali ministranti, djeca s laticama koja su ukrašavala put te ostali župljani.
Po povratku procesije pred crkvu, a nakon završnog blagoslova otpjevali smo pjesmu Tebe Boga hvalimo i himnu Lijepa naša.

U dobrom raspoloženju župno druženje nastavilo se u dvorištu crkve.

Vlasta Fekeža