Župa Svetog Josipa u Zagrebu pomaže nastradalima u Slavoniji

Potaknuti velikom nevoljom koja je zadesila našu braću i sestre u Slavoniji, odlučili smo odmah djelovati i prikupiti pomoć za najugroženije. Na poticaj članova zbora Izvor u nedjelju je prikupljena pomoć u hrani i odjeći u sklopu akcije “Studenski val pomoći” studenata u Studenskom centru Stjepana Radića.

Tijekom jučerašnjeg dana – ponedjeljak 19. svibnja – od ranih jutarnjih sati do večernjih sati – župljani su donosili pomoć u hrani, piću, odjeći, obući, dekama, madracima, higijenskim proizvodima i novcu. Pojedini obrtnicu su odložili započeti i dogovoreni posao kako bi svojim kombijima odvezli pomoć u središnje skladište Caritasa Zagrebačke nadbiskupije u Rakitje. Jučer je odvezeno pet punih kombija pomoći i dva automobila, a danas još dva puna kombija. U akciju su se uključili župljani, Župni caritas i župa s uplatom Caritasu Zagrebačke nadbiskupije od 25.693,50 Kn, što je prikupljeno tijekom nedjeljnih misa.

Caritas župe sv. Josipa u Zagrebu

Možda će vas zanimati...