Zaziv Duha Svetoga na početku nove školske i vjeronaučne godine

U nedjeljuZazivDuhaSvetoga2014_11 21. rujna u našoj župi molili smo Božji blagoslov na početku nove školske godine. U prigodnoj propovijedi naš župnik Damir pozvao je svu školsku djecu da marljivim zalaganjem oko dobrih dijela i učenja napreduju u svome životu. Osobito je svratio pozornost na Isusovu školu koja se, na poseban način, odvija svake nedjelje u župnoj crkvi.

Tamo nas Isus uči kakvi trebamo biti i potiče nas na zauzetu ljubav i brigu prema potrebnima. U tom smislu župnik je govorio i o skorašnjem proglašenju i otvorenju Godine caritasa i volontera u našoj župi, pozivajući nas da se aktivno uključimo u život župne zajednice.

Svoj posebni doprinos proslavi zaziva Duha Svetoga dala su djeca iz naše Liturgijske zajednice bl. M. Petković i djeca okupljena u novi dječji zbor koji je ove nedjelje prvi puta nastupio pod vodstvom gđe. Ivane Jelinčić.

Možda će vas zanimati...