Zaziv Duha Svetoga na početku nove školske godine

U nedjelju 15. rujna tijekom sv. Mise u 9 sati molili smo Božji blagoslov na početku nove školske godine. Djeca iz liturgijske grupe bl. Marije Petković pripremili su prigodni program i u ime sve nazočne djece prinijeli molitve Bogu za uspješnu školsku godinu. Župnik Damir je u prigodnoj propovijedi naglasio važnost triju škola. Prva i najvažnija je obitelj i roditelji kao prvi učitelji i vjeroučitelji svoje djece. Zatim je na drugome mjestu Crkva, kao povlašteno mjesto gdje se uči istina o vječnome životu. A na trećemu mjestu je škola, kao odgojno-obrazovna ustanova, u kojoj učitelji i nastavnici – u suradnji s roditeljima – poučavaju učenike o znanju i vještinama koje će im pomoći u ostvarenju zvanja i zanimanja.

Možda će vas zanimati...