Sjemeništarci sa Šalate posjetili našu Župu te nam izveli svoju predstavu!

Peta korizmena nedjelja, 13. ožujka 2016. god. bila je četvrti dan devetnice sv. Josipu. Na početku krunice sv. Josipu koju je predmolio župni vikar Ivan Vučak u zajedništvu sa sjemeništarcima Međubiskupijskog sjemeništa na Šalati predmolitelj nas poziva da uključimo u svetu molitvu sve naše očeve, djedove, sve one koji će uskoro postati očevi, sve obitelji naše župne zajednice da ih sv. Josip zagovara kod svojega Sina kako bi znali nasljedovati njegove svete vrline.

Svetu misu u 18:30 sati predslavio je i ovog dana fra Branko Lipša u koncelebraciji odgojitelja Međubiskupijskog sjemeništa u Zagrebu, na čelu sa preč. Domagojem Matoševićem, rektorom.IMG_1893

U svojoj propovijedi fra Branko usmjerio se na duhovne vrijednosti koje su trenutno u krizi. Tako upozorava da je nemoguće u današnjem svijetu živjeti očinstvo bez usidrenosti čovjeka u Bogu. Biti otac u društvu emancipirane žene nije jednostavno. Ovo moderno društvo onoga trenutka kada uzdiže jedno ponižava drugo. Isus je izrekao da će čovjek ostaviti oca i majku i njih dvoje biti će jedno tijelo. Ne može dakle u obitelji biti netko nad nekim, nitko nije postavljen nad drugim nego da u zajedničkoj ljubavi rastu. Abortusi su postali sve učestaliji, rađa se manje djece nego ikada prije, a nitko o tome ne vodi računa jer se izgubilo očinstvo, smatra fra Branko. Na kraju nas poziva da očinstvo gradimo na Bogu. Trebamo dopustiti da Očevo milosrđe uđe u naše obitelji, a prvi korak u tome je da vratimo molitvu u naše obitelji.

Nakon svete mise sjemeništarci su izveli svoju predstavu: „Milosrđe mi je milo“ sa jednom važnom porukom: da budemo milosrdni kao naš nebeski Otac.SnapShotpr24

U predstavi su na orginalan način prikazali kako se može biti „milosdrni samarijanac“ u današnjem svijetu. Mladi student imenom Anton koji je ostao bez studenskog doma radi njegove obnove prisiljen je živjeti kod jednog poznanike njegove majke. Mladić je onaj koji na blagi i jednostavan način prikazuje patnje kroz koje danas prolaze tisuće migranata, ostavljeni djedovi i bake koje mladi žele smjestiti u staračke domove, probleme beskućnika itd.SnapShotpr66

Onim milosrđem kojim je Isus išao prema svakom čovjeku krenimo i mi ususret našim bližnjima i molimo Gospodina da i mi sami budemo ispunjeni milosrđem.SnapShotpr44

 

                                                                                  Josip Babić  

 

Možda vam se sviđa...