Kateheze za odrasle u našoj župi

Od utorka 12. studenoga započele su kateheze u sklopu nadbiskupijskog projekta Kateheza za odrasle. Prvu katehezu održao je naš nadbiskup Josip Bozanić putem prijenosa uživo iz Nadbiskupijskog pastoralnog instituta. Nadbiskup je govorio o temi “Muško i žensko stvori ih”, osvrčući se na trenutno stanje u hrvatskom društvu, te nas pozvao da se zalažemo za dostojanstvo braka i obitelji. Na kraju kateheze, Nadbiskup je postavio pitanje: “Kako se zalagati za dostojanstvo braka i obitelji u hrvatskom društvu?”. Ovo pitanje uvelo nas je u raspravu u kojoj du mnogi sudionici dali svoj doprinos.

Sljedećeg utorka 19. studenoga drugu katehezu u nizu održao je naš župnik Damir. Tema kateheze bila je “Sloboda”. U katehezi se razmišljalo o trima dimenzijama slobode: vjera kao slobodan čin, sloboda kao Božji dar i sloboda kao odgovornost. Nakon kateheze uslijedila je rasprava.

Galerija slika:

Možda će vas zanimati...