Duhovna obnova

U subotu, 13. svibnja 2017., nakon jutarnje svete mise održana je mjesečna duhovna obnova za volontere župnog Caritasa i Pučke kuhinje te za Zbor gospođa, koju nam redovito vodi naš velečasni župnik. Obnova je započela molitvom Jutarnje iz Božanskog časoslova. Kako je taj dan bio ujedno i blagdan Gospe Fatimske, promišljali smo o Marijinim krepostima. Štovati Mariju znači nasljedovati njene vrline i milosti. Povezujući radosna otajstva krunice s Marijinim krepostima kao što su poniznost, služenje u ljubavi, pouzdanje, poslušnost, malenost i ustrajnost, velečasni župnik istaknuo je važnost redovitog moljenja krunice te nas ohrabrio da i mi kao Marija i Isus ne smijemo odbacivati svoj križ već vjerno izvršavati Božju volju znajući da radost dolazi poslije svih iskušenja i teškoća. Ohol čovjek se stavlja iznad Boga, on ne može vršiti volju Božju niti čuti Njegovu riječ, on je zatvoren za Boga – ističe velečasni župnik. Da bismo uopće čuli Boga, važno je znati šutjeti jer se upravo u šutnji i otvorenosti srca On otkriva, a na tom putu imamo najljepši mogući uzor u Blaženoj Djevici Mariji. Gospa Fatimska, moli za nas!

Damir David