Duhovna obnova članova Kolpinške obitelji Sv. Josipa (dodana galerija slika)

UKolping Duhovna Obnova 2014 subotu 29. studenoga održana je duhovna obnova za članove Kolpinške obitelji sv. Josipa. Duhovna obnova održana je u prostorijama Šumarije u Krušku. Voditelj je bio župnik Damir, koji je ujedno i duhovni asistent naše kolpinške obitelji.

Tema duhovne obnove bola je poslušnost. Župnik je prolazeći biblijskim mjestima, od postanka svijeta do Isusa Krista, govorio o grijehu koji je učinjen zbog nesposlušnosti, te kako smo zadobili spasenje Kristovom poslušnošću.

Nakon ručka, župnik nas je, kratkom službom svjetla – paljenjem prve adventske svijeće – uveo u vrijeme došašće. Zato smo u drugom dijelu razmatrali nad biblijskim odlomcima prve adventske nedjelje.

Bilo je to lijepo iskustvo zajedništva i molitve naše Kolpinške obitelji. Uz ovu duhovnu obnovu, za početak adventa pripremali smo se i izradom adventskih vjenčića. Bila je to prigoda zajedničkog druženja, razgovora i pjesme.

Možda će vas zanimati...