Cvjetnica – nedjelja Muke Gospodnje‏

U Cvjetnica_2015_1nedjelju, 29. ožujka, slavili smo Cvjetnicu u našoj župi. Cvjetnica ili Nedjelja muke Gospodnje je uvod u Veliki tjedan, svetkovina kojom se slavi Isusov trijumfalni ulaz u Jeruzalem u dane prije Pashe.

Održano je pet misa, na kojima je bio blagoslov grančica i čitana Muka po Marku, te dvije procesije, u 10 i 18 sati. Jutarnja procesija obišla je oko crkve, a večernja je krenula od Doma sportova.

Večernju procesiju organizirala je župna zajednica neokatekumena. U ambijentalnom uvodu rečeno je da, kao što je Isus trebao magarca na kojem bi ušao u Jeruzalem, trebamo sami sebi posvijestiti da je svatko od nas taj magarac koji treba nositi Isusa i kao što je magarca trebalo odriješiti, trebamo i mi biti odriješeni, odvezani za službu Bogu, a ne sputani navezanostima. Evanđelje je pjevao prezbiter Neokatekumenskog puta, vlč. Piotr Maj, a procesiju su pjesmom i gitarama popratili članovi Neokatekumenskog puta i brojni župljani, s palminim i maslinovim granama u rukama.

Možda će vas zanimati...