Započela devetnica sv. Josipu u našoj Župi!

i2ndex Pred kraj dana, 10. ožujka 2016. na zagrebačkoj Trešnjevki u župnoj crkvi svetog Josipa okupilo se mnoštvo hodočasnika iz cijelog Zagreba. Hodočasnici su moleći krunicu svom nebeskom zaštitniku i uzoru obiteljskog života preporučili svoje obitelji moćnom zagovoru Svetog Josipa. Uoči same pobožnosti župnik je na poseban način stavio sve naše obitelji pod zaštitu sv. Josipa. Tako da smo prvoga dana devetnice molili Gospodnje milosrđe za obitelji naše župne zajednice pa i sve obitelji Hrvatske domovine. Nakon pobožnosti koja je započela u 17.45 sati uslijedilo je svečano euharistijsko slavlje u 18.30 sati koje je predslavio fra Željko Cestar, kapucin u koncelebraciji domaćeg župnika vlč. Damira Ocvirka i vlč. Ivana Bingule te đakona Marinka Goleka. Predslavitelj nas je usmjerio na važnost ove devetnice poistovjetivši je sa hodočašćem. Kao što hodočasnik ustraje u svome hodu i vraća se promijenjen, tako smo i mi pozvani ustrajati u pobožnom čašćenju sv. Josipa iz čega će se onda roditi i promjene u našim životima. Fra Željko nas je u homiliji više puta upozorio na važnost Isusovog poziva da budemo milosrdni kao što je Otac naš na nebesima. Upravo se nalazimo u milosrdnom vremenu kada možemo biti što sličniji našem Ocu. Ta se sličnost valja očitovati u onim dobrim osobinama koje možemo naći u svetome Josipu a to su: poniznost, blagost, jednostavnost, strpljivost, praštanje, ljubav i zajedništvo. Propovjednik je istaknuo obiteljske crte svetog Josipa kao i milosrđe nebeskog Oca koje je temelj svake obitelji. U pobožnosti svetom Josipu i svetoj misi sudjelovala je i obiteljska zajednica župe Svetog Josipa.

Možda će vas zanimati ...