Molitelji i štovatelji Božjega Milosrđa i udruga Misionara Milosrdnog Isusa

Zajednica molitelja nastala je na inicijativu grupe vjernika na spomendan sv. Faustine Kowalske, 5. listopada 2005. godine, uz odobrenje i vodstvo tadašnjeg župnika vlč. Josipa Kuhtića. Cilj zajednice je širenje poruke o Božjem milosrđu, svjedočenje Božjeg milosrđa te ukazivanje na Božje milosrđe.

Udruga Misionara Milosrdnog Isusa osnovana je 15. lipnja 2012. godine, na inicijativu Molitelja i štovatelja Božjeg milosrđa i uz posebnu podršku tadašnjeg župnika vlč. Antuna Vukmanića koji nas je poticao na osnivanje udruge. Udrugu čine župljani, ali i vjernici drugih župa svih dobnih skupina. Udruga trenutno okuplja 40-ak članova. Udruga je član Koordinacije pokreta i udruga štovatelja Božjeg milosrđa u RH, a gđa Nada Caren članica je Vijeća Koordinacije.
Duhovnik molitelja i udruge je župnik.

Udruga Misionara Milosrdnog Isusa više je orijentirana na aktivno djelovanje i rad, dok se molitelji više posvećuju molitvi. Tako se međusobno nadopunjujemo u širenju Božjeg milosrđa. Iz Dnevnika sv. Faustine (Dn. 811): “Dajem ti tri mogućnosti za iskazivanje milosrđa bližnjem: prvo – djelo, drugo – riječ, treće – molitva. U ta tri stupnja sadržana je punina milosrđa. Ona je neoboriv dokaz ljubavi prema meni.“
Djelo: trudimo se živjeti milosrđe kroz tjelesna i duhovna djela milosrđa. Kroz Udrugu obilazimo bolesne, nemoćne, odlazimo s bolesnima na liječničke kontrole, dogovaramo ispovijedi, vodimo nemoćne na sv. misu, donosimo im hranu. Zajednica sudjeluje u raznim aktivnostima župe, od zajedničkih akcija, preko čitanja i skupljanju milodara na misama do čišćenja crkve. Financijski podupiremo Pučku kuhinju i Caritas. Surađujemo na projektima sličnih udruga (udruga Betlehem, 40 dana za život, JOB).
Riječ: nastojimo živjeti Božju riječ i svjedočiti svojim djelima Božje milosrđe
Molitva: svakodnevno čitanje i razmatranje Božje riječi (od dana) kako bi mogli živjeti po Njoj, svakodnevna molitva krunice Božjemu milosrđu, zazivi Božjemu milosrđu i posveta Bezgrešnom Srcu Marijinom, bar desetica krunice Majci Božjoj, po mogućnosti svakodnevna sv. misa, ispovijed jednom mjesečno, jedanput godišnje duhovne vježbe.
Molitveni susreti: srijedom od 15.00 do 16.00 sati u crkvi, a petkom prije večernje sv. mise molimo krunicu (ostali sastanci i druženja po dogovoru).
Voditeljica zajednice molitelja i predsjednica Udruge: Nada Caren
Zamjenica predsjednice Udruge: Katica Sučić