Kamp na Svetičkom Hrašću

Od 24. do 31. kolovoza 2019. u Kući Srca Marijina na Svetičkom Hrašću blizu Ozlja održan je deveti kamp djece i mladih župe sv. Josipa sa zagrebačke Trešnjevke.

Na hodočašću na Svetice

Na kampu u organizaciji Kolpinške obitelji sv. Josipa uz podršku Župe sv. Josipa sudjelovalo je dvadesetpetero djece i mladih. To je zapravo nagradni kamp za djecu koja su bila aktivna u župi u prošloj školskoj godini.

Večernja molitva u crkvi sv. Ivana Krstitelja na Svetičkom Hrašću

Osamnaestero djece pod vodstvom petero animatora Kolpinške mladeži provelo je osam prekrasnih dana. Uz igru, radionice i hodočašća obrađivala se tema kampa „Život i rad bl. Adolfa Kolpinga“.

Predavanja su se pozorno slušala

Tema je brižno odabrana kako bi se mladima približilo plemenito djelo bl. Adolfa Kolpinga, utemeljitelja socijalnog nauka Crkve. Za prehranu i opskrbu kampa brinuli su se „Kolpingaši seniori“. Posebno smo zahvalni udruzi „Betlehem“ koja nam je omogućila boravak u Kući Srca Marijina te domaćinima u kući, Mariji i Velimiru Šipoš, na svesrdnoj pomoći.

Miroslav Salopek

Možda će vas zanimati ...