Godišnje klanjanje u našoj župi

U četvrtak 26. listopada 2017. održano je godišnje klanjanje u našoj župi. Toga dana naša župa moli za sve potrebe naše mjesne Crkve, župe, domovine i svijeta.
Presveti oltarski sakrament bio je izložen u crkvi tijekom cijeloga dana na javno štovanje. Vjernici su dolazili na tihu molitvu, a članovi naših župnih zajednica tijekom dana izmjenjivali su se i tako čuvajući Sveto otajstvo, molili za cijelu župu.
Prije večernje mise kapelan Josip i đakon Matija predvodili su zajedničku pobožnost klanjanja.
Svečanu svetu misu na kraju klanjanja predvodio je fra Venancije Mihaljević, odgojitelj franjevačkih sjemeništaraca. U pratnji fra Venancija došli su i sjemeništarci, među kojima je i naš župljanin Loris Pilav. U homiliji je fra Venancije izložio, po primjeru sv. Franje, važnost štovanja euharistije i veličinu Kristove prisutnosti u svetoj misi.
Sveta misa završila je euharistijskim blagoslovom.

Damir Ocvirk

Fotogalerija

Možda će vas zanimati ...