Duhovni impulsi u došašću 2020. – 7. impuls

7. impuls: A oni pođoše na put

Mudraci pođoše na put. Vidjeli su kako izlazi neka neobična zvijezda. Čak i ako su se isprva prepali smjelosti što se rodila u njihovim srcima, ipak su joj se pokorili i odvažili se na put. Pa hajdemo se na isto odvažiti i mi! Dajmo se na put i ostavimo ono što je za nama! Pred nama stoji budućnost – jer Boga još uvijek možemo naći! Boga sve više i više možemo pronalaziti i otkrivati. A putovati nam je kroz pustinje i tamne noći. Pa ipak, mjesta očajavanju nema, jer zvijezda nam sja! Kažeš da je ona premala i predaleka? Pa ipak, zvijezda sja! A mala je, jer smo daleko od nje, jer nam je još mnogo hodati prema njoj! Zvijezda je daleka, jer ti je povjeren put koji se ne može preći prebrzo, put na kojem se ima iskazati tvoja odvažnost, tvoja velikodušnost.

(Karl Rahner)

Osjećam li u sebi želju da krenem na put? Ima li u meni nekog poticajnog nemira koji me goni da se odvažim ustati s mekanih jastuka na kojima blago počivam? (Ono što se kaže: izaći iz komfor-zone.)

Slutim li kamo bi taj put mogao voditi?

Stojim li pred kakvom životnom promjenom?

Nazirem li neki novi zamah u vjeri? Da ona bude osobna, zrelija – u prijateljstvu s Bogom, s Isusom?

Marko, kapelan

Možda će vas zanimati...