Događaji u našoj župi kroz listopad i studeni

GODIŠNJE ŽUPNO KLANJANJE

Važan dan u životu župe je godišnje klanjanje kada župna zajednica moli za potrebe Zagrebačke nadbiskupije. Godišnje klanjanje u našoj Župi proslavljeno je 26. listopada. Nakon jutarnje svete mise izložen je Presveti oltarski sakrament. Tijekom cijelog dana vjernici su pristizali u crkvu te pred Gospodinom tražili njegovo svjetlo i blizinu, iznosili svoje potrebe, ali i potrebe cijele Zagrebačke nadbiskupije. Svečanu svetu misu u 19 sati predslavio je fr. Domagoj Augustin Polanščak, odgojitelj dominikanskih bogoslova  u zajedništvu sa župnikom vlč. Damirom Ocvirkom i kapelanom vlč. Matom Cikojom. Zajedno sa fr. Domagojem posjetili su nas i dominikanski bogoslovi koji su na kraju svete mise predstavili Red Propovjednika i svoj svakodnevni život. Godišnje klanjanje završeno je svečanim euharistijskim blagoslovom.

DUHOVNA OBNOVA MUŠKE MOLITVENE ZAJEDNICE

Članovi muške molitvene zajednice svetog Josipa prvi su vikend u studenome proveli na duhovnoj obnovi u Novigradu na Dobri. Duhovnu obnovu vodio je župnik Damir, a blagoslovljeno vrijeme proveli su u slavljenju Svete mise, molitvi, promišljanju i druženju.

Dobra1
Dobra2
Dobra3
Dobra4
Dobra5
Dobra6
Dobra7
Dobra1 Dobra2 Dobra3 Dobra4 Dobra5 Dobra6 Dobra7
DANI MILOSRĐA PREMA KARIZMI BL. MARIJE PETKOVIĆ

Od 9. do 12. studenog održani su dani milosrđa prema karizmi bl. Marije Petković. Tijekom  dana milosrđa prikazan je dokumentarni film o Družbi Kćeri Milosrđa i njihovom djelovanju u Hrvatskoj i svijetu, predstavljeno je novo izdanje Hvala i zaziva Nebeskom Ocu i zbornika Stoljeće ljubavi i milosrđa doc. dr. sc. Katice Knezović te je održano euharistijsko klanjanje za one koji čine djela milosrđa i one koji su potrebni Božjeg i našeg milosrđa.

Nakon večernje nedjelje Svete mise 12. studenoga održan je koncert za zakladu Blažena Marija Petković. Koncert su darovali Mješoviti zbor naše Župe, Zbor gospođa naše Župe, zbor mladih Iosephus, zbor Izvor, dječji zbor Iskrice, zborovi Župe sv. Mirka Šestine, zbor Župe sv. Luke Novska, s. M. Kristina Injić i Ema Martić.

SPOMEN NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

Uoči obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje u molitvi smo se sjetili žrtve naših branitelja u Domovinskom ratu. Mnogi branitelji i župljani okupili su se na križanju Vukovarske i Nove ceste gdje su kod murala vukovarskog vodotornja zapalili svijeće. Molitvu je predvodio župni vikar Mate Cikoja.