Dječji zbor Iskrice

U Župi sv. Josipa župljani pjevaju od svoga krštenja. Čim djeca otpjevaju svoje prve duge tonove  (najčešće za vrijeme propovijedi) te nauče hodati, ulaze u svijet crkvene glazbe – u dječji zbor Iskrice koji obuhvaća i male vrtićance i školarce nižih razreda osnovne škole. 50-ak članova najmlađeg župnog zbora počeo je svojim glasovima iskriti s početkom školske godine u rujnu 2014. godine na nedjeljnoj misi, tradicionalno „rezerviranoj“ za djecu i to pod vodstvom umjetničke voditeljice Ivane Jelinčić. Prva pjesma koju je zbor pjevao bila je „Mi želim uzdić’ Isusa“.
Iskrice su iste godine sudjelovale i u svom prvom velikom projektu – božićnoj predstavi „Pastiri u božićnoj noći“ uz pomoć redateljice Petre Radin, a 2016. su imali čast sudjelovati u revijalnom dijelu Uskrs-festa u sklopu glazbeno-scenskog skazanja o sv. Leopoldu Boganu Mandiću. Neka župna događanja i proslave, Iskrice prate svojim glasićima; Majčin dan, obilježavanje dana braka…

Iskrice pjevaju svake nedjelje na misi u 9 sati.
Proba dječjeg zbora održava se u dvorani Augustina Holija svake nedjelje od 10.00 do 10.45 sati.

Umjetnička voditeljica: Ivana Jelinčić

iskrice@zupa-svjosip.hr