Blagoslov obitelji 2017/2018.

U srijedu 27. prosinca započinje godišnji blagoslov obitelji i pojedinaca u njihovim domovima. To je prigoda za susret vjernika sa službenikom Crkve u vlastitom domu. Ovaj oblik pohoda crkvenog službenika ponajprije podrazumijeva molitvu za blagoslov u obitelji i životu. To je trenutak i obiteljskog zajedništva – kada obitelj – zajedno sa svećenikom – moli za svoje potrebe i potrebe Crkve. Za taj događaj valja se pripremiti.
Voljeli bismo kada bi tom prigodom obitelj bila na okupu. Neka se okupi oko znakova naše vjere: upaljene svijeće, križa i Biblije. Po molitvi Krist na otajstven način pohađa vjernike, dajući im utjehu i mir. Neka ovi trenuci zajedništva u molitvi prođu dostojanstveno i u ozračju božićne radosti.
Ove godine na blagoslovu možete očekivati župnika Damira Ocvirka, župnog vikara Josipa Mudronju, vlč. Anđelka Koščaka rektora Bogoslovije te đakona Matiju.
Blagoslov obitelji odvijat će se prema rasporedu, a započinjemo ujutro u 9,00 sati, kratka stanka je od 14-15.

U nadi radosnih susreta, želimo Vam blagoslovljen Božić.

Vaši svećenici Damir i Josip, đakon Matija, te ostali župni suradnici.