Početak duhovne obnove za Kolpinšku obitelj naše župe‏

Duhovna obnova Kolping 1

U ponedjeljak 4. studenoga tijekom večernje svete mise započela je mjesečna duhovna obnova za članove Kolpinške obitelji naše župe. Ovom duhovnom obnovom oni se pripremaju za proslavu 200. obljetnice rođenja bl. Adolfa Kolpinga. U prigodnoj homiliji župnik Damir je, uspoređujući sv. Karla, koji se toga dana slavio, i bl. Kolpinga istaknuo važnost svjedočenja vjere – ne samo riječima, nego i konkretnim dijelima kršćanske ljubavi. Nije toliko važno samo nekome pomoći i naći posao, važnije je usmjeriti čovjeka prema Kristu i otkrivanju Božjega plana s njime, istaknuo je župnik. Na kraju svete mise župnik je podijelio kolpingašima poslanje – molitve i misli bl. Kolpinga koje će tijekom duhovne obnove moliti i razmatrati.

Galerija slika:

Možda će vas zanimati ...