Misijska nedjelja 2017.

Liturgijska skupina Djeca Marije Petković i ove je godine, igrokazom na dječjoj misi u nedjelju 22.10.2017., obilježila Misijsku nedjelju.
Djeca su pokazala s kojim se problemima susreću njihovi vršnjaci u raznim dijelovima svijeta te kako im je to što su upoznali Boga preko misionara promijenilo živote. Svaki kontinent je predstavljen svojom bojom, pa su i djeca bila odjevena u boju kontinenta s kojeg dolazi njihov lik. Tako su, nakon priče jednog dječaka kojem je najveći problem jedinica iz vjeronauka, predstavljene dvije djevojčice iz Azije, dječak iz Afrike, dva dječaka iz Amerike, djevojčice iz Oceanije te djevojčica iz Europe. Sve te likove, iako s različitim problemima i teškoćama u životu i odrastanju, povezuje upoznavanje Krista kao najvažnije točke u njihovom životu.
Time su ukazali na važnost misionara u svijetu i potaknuli nas na razmišljanje kako mi možemo biti misionari u svojoj okolini.

Ana Pugar

Fotogalerija

Možda će vas zanimati...