Kateheze u veljači

U utorak, 28. veljače održana je posljednja kateheza u nizu kateheza u veljači na temu ”Gospodine, ti sve znaš! Tebi je poznato da te volim (Iv 21,17)”. Promišljajući nad Ivanovim evanđeljem prepoznajemo priliku da apostol Petar, nakon što je tri puta zatajio Isusa i vidio strahotu križa, ponovo tri puta iskaže Isusu ljubav. Ali ovaj puta, Petar je svjestan svoje malenosti primivši iskustvo neizmjerne Isusove ljubavi u oproštenju te u svojim odgovorima ne ide više tako visoko već jednostavno i skromno odgovara: ”Da, Gospodine, ti znaš da te volim”. I to je upravo ono što Isus i od nas traži danas. Ne trebamo biti bolji od ovog ili onog, već umjesto umišljenih visina i nametnutih kriterija, Isus želi nas, samo nas i naše u potpunosti predano srce Njemu, onakvo kakvo uistinu jest. Hodajući s apostolom Petrom kroz ove kateheze u veljači pripravljeno smo zakoračili u korizmeni hod prema Božjoj blizini i ljubavi.

Damir David

Možda će vas zanimati...