Josipovo 2021.

POZIV NA DEVETNICU I PROSLAVU SVETKOVINE SVETOGA JOSIPA

Sveti Josipe, izmoli nam od Isusa da nasljedujemo tvoje vrline!

Poštovani župljani, dragi hodočasnici i štovatelji svetoga Josipa,

i ovogodišnja devetnica kao i proslava svetkovine svetoga Josipa obilježena je iskustvom opasnosti od širenja bolesti uzrokovane koronavirusom. Prošle godine – baš od svetkovine svetoga Josipa – iskusili smo kako nam je teško kada ne možemo u redovitim okolnostima primati sakramente i slaviti euharistiju. U tom razdoblju, mogli smo od svetoga Josipa učiti kako biti strpljiv i imati povjerenje u Boga. Zato će nam i ove godine posebno odzvanjati zaziv iz tridesetodnevne pobožnosti svetome Josipu: Sveti Josipe, izmoli nam od Isusa milost strpljivosti u kušnji i patnji!

U ovogodišnjoj pripravi za svetkovinu našega Zaštitnika, razmatrat ćemo o Josipovim vrlinama, moleći od Gospodina milost da i nas obdari tim krjepostima, kako bismo mogli napredovati u duhovnom životu i boriti se protiv malodušja, straha i tjeskoba.

Zahvalni smo Svetome Ocu Franji koji je 8. prosinca 2020. proglasio Godinu svetoga Josipa, u prigodi sto i pedesete obljetnice proglašenja svetoga Josipa zaštitnikom sveopće Crkve. Ova milosna godina, koja će trajati do 8. prosinca ove godine, obdarena je i posebnim milostima potpunoga oprosta, kojega Crkva daje onim vjernicima koji u raspoloženosti srca i u zajedništvu Crkve ispune potrebne uvijete.

Radujući se ovim danima zajedničke pobožnosti, molitve i otvorenosti Božjoj riječi, sve vas pozivam da se uključite u devetnicu i proslavu svetkovine svetoga Josipa. Neka nas sveti Josip, u ovo izazovno vrijeme, čuva u svome očinskome srcu.

Želeći vam svako dobro i zagovor svetoga Josipa, sve vas pozdravljam.

Damir Ocvirk, upravitelj župe

DEVETNICA U ČAST SVETOME JOSIPU

Sveti Josipe, izmoli nam od Isusa da nasljedujemo tvoje vrline!

od 10. do 18. ožujka 2021.

srijeda, 10.03.Sv. Josipe, izmoli nam od Isusa milost spoznaje vječnih istina!Molimo za krepost vjere
vlč. Vatroslav Siketić, đakon
četvrtak, 11.02.Sv. Josipe, izmoli nam od Isusa milost čežnje za nebom!Molimo za krepost nade – ufanja
vlč. Vatroslav Siketić, đakon