Hodočašće u Krašić

U petak 8. veljače 2019. hodočastili smo u Krašić, rodno mjesto bl. Alojzija Stepinca i mjesto njegove smrti. Hodočašće je bilo organizirano na poziv krašićkog župnika vlč. Ivana Vučaka, a u sklopu devetnice u čast Blaženika. Po dolasku u Krašić molili smo pobožnost Križnog puta koji prati Kristov križni put, ali i životni put bl. Alojzija. Nakon molitve Križnog puta uslijedila je sveta misa koju je predvodio vlč. Tomislav Kralj, župnik u Bistri, a propovijedao je naš župnik Damir.
Hodočašće je završilo ugodnim druženjem nakon mise i posjetom spomen sobi bl. Alojzija Stepinca.
Bila je to prigoda da se još bolje upoznamo sa životom kardinala Stepinca, da molimo za njegovo proglašenjem svetim i da mu zahvalimo za utemeljenje naše župe sv. Josipa.

Možda će vas zanimati ...