Trodnevnica u čast bl. Marije Propetog Isusa Petković 2017. – prvi dan

Prvi dan trodnevnice započeli smo krunicom otajstava svjetla s blaženičinim promišljanima. Zajedno su je molili Poslanici milosrđa, Zbor gospođa i djelatnici župnog Caritasa.
Svetu misu nakon krunice, predslavio je naš župnik Damir. U žarištu propovijedi bila su blaženičina promišljanja o svetom Josipu te o pravoj i iskrenoj pobožnosti prema tom svecu, zaštitniku naše župe, ali i cijele domovine. Njegovom nebeskom zagovoru naša blaženica pripisuje čudesnu zaštitu Družbe Kćeri Milosrđa u teško doba nakon Drugog svjetskog rata u kojem su mnoge redovničke zajednice trpjele progone. Blaženica naglašava obilježja prave, iskrene pobožnosti prema svetom Josipu koja se sastoji u ljubavi prema Isusu i Mariji kakvu je on imao i njegovao te predanom radu i pravednosti. Župnik Damir povezuje svetog Josipa i praoca Abrahama kojima je zajednička poslušnost Bogu i pouzdanje u njegovu providnost u situacijama koje izlaze iz normalnih životnih okolnosti. Upravo to pouzdanje u Božju providnost jedna je od važnih osobina osnivača redova što je bila i naša blaženica.  Abraham, sveti Josip i blažena Marija Propetoga dobivaju stoga novu osobinu – takve ljude koji se u njega pouzdaju unatoč ljudskoj logici, Gospodin naziva svojim prijateljima.
Svetu misu svojim pjevanjem pratio je Zbor gospođa.

Dubravka Zavrtnik

Fotogalerija

Možda će vas zanimati ...