Nedjelja zahvalnosti i godišnje klanjanje u župi

U nedjelju 26. listopada u našoj župi slavili smo svetu misu kao zahvalu Bogu za sva njegova dobročinstva. Ponajprije smo zahvalili Bogu na daru život, što smo stvoreni i što postoji svijet oko nas, a potom smo zahvalili na svemu onome što nas okružuje – osobito na daru naših roditelja, braće, sestara, prijatelja i Crkve. Posebno smo zahvalili i na daru spasenje – jer euharistija je uvijek molitva zahvale Bogu što smo Isusovom smrću i uskrsnućem otkupljeni. Za tu prigodu djeca i župljani pripremili su darove za sv. misu i zahvaljivali pjesmom i molitvom.

Nakon sv. mise u 12,30 sati započelo je godišnje klanjanje u našoj župi. To je dan kada naša župna zajednica, pred Presvetim Sakramentom, moli za potrebe Crkve, naše Nadbiskupije i cijele Župe. Klanjanje je bilo lijepo posijećeno tijekom cijelog poslijepodneva, a završilo je zajedničkim klanjanjem pola sata prije večernje mise. Tijekom klanjanja izmjenjivali su se članovi naših župnih zajednica, moleći i bdijući pred presvetim sakramentom.

Možda će vas zanimati...