Križni put za djecu na Ksaveru, 17. ožujka 2013.‏

Križni put za djecu 2013Korizma je vrijeme kada se molitvom, postom i dobrim djelima želimo što bolje pripremiti za proslavu blagdana Uskrsa. Molitva Križnog puta od davnina je bila osobita pobožnost kojom se razmatrala Isusova muka i smrt.

Na 5. korizmenu nedjelju, dana 17. ožujka, mala, ali jaka grupa vjeroučenika i ministranata zaputila se na Ksaver, kako bi zajedno s vjeroučenicima drugih župa iz Zagreba sudjelovali u pobožnosti Križnog puta. Tijekom pobožnosti pjevale su se duhovne pjesme, a svaku postaju križnog puta predmolili su vjeroučenici iz druge župe. Naš ministrant Domagoj predmolio je XIII. postaju.

Na kraju pobožnosti vlč. Anđelko, koji je predmolio Križni put, pozvao nas je da budemo nasljedovatelji Isusovi, što bolji prijatelji jedni drugima. Nakon blagoslova zaželio nam je svima sretan povratak našim obiteljima.

Možda će vas zanimati ...