Koncert “Korizmena meditacija”

Nakon večernje mise u župi sv.Josipa na Trešnjevci, 31.3.2019., Muški vokalni ansambl Iosephus i gostujući Muški vokalni ansambl Špansko priredili su koncert uz korizmenu meditaciju koju je iz odabranih pjesama hrvatskih autora čitao Goran Vanjković. Voditelji ansambala Dominik Došen i Damir Šumečki odabrali su, u ovo korizmeno vrijeme, prigodne skladbe većinom hrvatskih kompozitora.

Pa je tako Iosephus izveo: Otče naš, Nikolaj Rimski Korsakov; Usta moja, Mariano Garau, obr. Miroslav Martinjak, Puče moj, obr. Vokalisti Salone te Pokorni psalam, Miserere u 10 stavaka, Josip Hatze.

Ansambl Špansko je izveo: Ispovidajte se, Ljubo Stipišić Delmata; Klekni, klekni, obr. Miho Demović; Pjesan, Miroslav Martinjak; Zdravo Tijelo, Miho Demović i Ja sam uskrsnuće i život, Šime Marović.

U zajedničkom nastupu ansambli su otpjevali Svrši stopi moje, Krste Odaka i Ave verum, Josipa degl´Ivellioa. Na završetku programa, svima se zahvalio župnik Damir Ocvirk.

Ovom prigodom Muški vokalni ansambl „Iosephus“ je proslavio prvu godinu djelovanja.