Kateheze u veljači

S apostolom Petrom u hodu za Isusom!

Kroz kateheze u veljači pratit ćemo put sv. Petra od njegova izabranja do poslanja, razmatrajući odlomke iz svetog Pisma na način “Lectio Divina”.

U utorak 7.2. održana je prva kateheza na temu “Izvezi na pučinu” (Lk 5,4).

Razmatrali smo ulomak Lukina evanđelja, kako Isus izabire prve učenike, Petra i brata mu Andriju te sinove Zebedejeve, Ivana i Jakova. Nakon što cijelu  noć nisu ništa ulovili Isus kaže Petru “Izvezi na pučinu i bacite mreže za lov”, i Petar na Njegovu riječ baci mreže i uhvatili su veoma mnogo riba. I nama Isus kroz tu rečenicu govori da se maknemo iz svojeg “plićaka” vjere i otisnemo na “pučinu” u dubinu vjere. On će nas pratiti i voditi u dubinama Božje ljubavi, a mi smo pozvani i dužni svoje iskustvo života s Bogom dijeliti s drugima, kao što je to učinio Petar s prijateljima, Ivanom i Jakovom. Na kraju ulomak završava Isusovim riječima Petru “Ne boj se! Od sada ćeš loviti ljude!”. I nama Isus poručuje da bez obzira na životne okolnosti, poteškoće,  da se ne bojimo, nego da izvezemo na pučinu jer On je uvijek s nama i prati nas na svakom našem koraku, na putu za život vječni.

 

 

Možda će vas zanimati...