Hodočašće bogoslova u našu župu

Bogoslovi zajednice Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa u Zagrebu u pratnji svojih odgojitelja i duhovnika hodočastili su u nedjelju, 3. listopada u našu župu svetoga Josipa na Trešnjevci.

Povod hodočašća bio je želja da se u godini svetoga Josipa čitava bogoslovna zajednica na početku nove formacijske i akademske godine stavi pod svečevu zaštitu za uspjeh u bogoslovnom radu i odgoju. Bogoslovi su sudjelovali na misi koju je predvodio i na kojoj je propovijedao domaći župnik Damir Ocvirk, ujedno i nekadašnji odgojitelj u Bogosloviji.

Župnik je u homiliji istaknuo kako se svećenici odricanjem bračnoga života i potpunim služenjem predaju Crkvi u poslanju naviještanja evanđelja. U homiliji je pozvao bogoslove na življenje kreposti strpljivosti, poniznosti i blagosti koje su krasile svetog Josipa. Župnik je naglasio primjer svetoga Josipa koji je u tišini prihvatio Božji poziv za svoj život i premda ne razumjevši, poslušao je Božji glas vršeći njegovu volju.

Možda vam se sviđa...