Đakonsko ređenje vlč. Ivana Pugara

Ove godina blagoslovljeni smo još jednim ređenikom iz naše Župe – Ivan Pugar zaređen je za đakona. Za samo ređenje pripremili smo se molitvenim bdjenjem koje je održano večer uoči ređenja. Nakon svete mise molili smo Večernju, a nakon Večernje uslijedilo je euharistijsko klanjanje s nakanom za Ivana i ređenike.

Molitva1
Molitva2
Molitva3
Molitva4
Molitva5
Molitva6
Molitva7
Molitva8
Molitva9
Molitva1 Molitva2 Molitva3 Molitva4 Molitva5 Molitva6 Molitva7 Molitva8 Molitva9

Đakonsko ređenje slavljeno je u župi Sv. Ivana XXIII. u zagrebačkoj Dubravi. Zagrebački nadbiskup Dražen Kutleša za đakone je zaredio 13 kandidata za Nadbiskupiju i redovničke zajednice. Na ređenju su stigli i župljani, a na poseban način Ivana su pratili naši ministranti.

Ređenje1
Ređenje2
Ređenje3
Ređenje4
Ređenje1 Ređenje2 Ređenje3 Ređenje4

Na nedjelju Krista Kralja svečano smo proslavili i zahvalili za dar đakonskog ređenja našega Ivana. Svečanu misu u 10:30 predslavio je župnik Damir, a koncelebrirali su Marko Kovač, domaći sin naše Župe kancelar Nadbiskupije i župni vikar Mate Cikoja. Đakon Ivan uputio je svoju prvu homiliju. Nakon svete mise u dvorani Augustina Holija okupili su se mnogi župljani, a predstavnici zajednica iz Župe čestitali su Ivanu na ređenju te s njim i njegovom obitelji podijelili radost ređenja.

Misa1
Misa2
Misa3
Misa4