Zahvalno slavlje Klanjateljica u župi sv. Josipa u Zagrebu

U nedjelju 5. veljače 2023. godine u 10:30 u župi sv. Josipa na zagrebačkoj Trešnjevci slavljeno je zahvalno euharistijsko slavlje prigodom odlaska sestara Klanjateljica s teritorija te župe na kojem su djelovale trideset i osam godina. Župnik vlč. Damir Ocvirk na samom se početku euharistijskog slavlja prigodnom riječju obratio prisutnim sestrama zahvalivši im za sve što su činile za župu, dok se regionalna poglavarica s. Zdravka Leutar na kraju euharistije obratila okupljenoj župnoj zajednici te, u ime svih sestara, kratkim prikazom života i djelovanja izrekla zahvalnost za protekle godine. Sestre su na Trešnjevku stigle davne 1984. godine. Do kraja kolovoza 2022. godine, kada se zajednica Sv. Gašpara zatvorila, ondje su živjele svoje poslanje šezdeset i tri sestre, a neke i u više navrata. Kuću koju je sestrama darovao gospodin Martin Vitamvas blagoslovio je 28. listopada 1984. župnik župe sv. Josipa vlč. Augustin Holi i njegov kapelan vlč. Juraj Batelja.

Nakon završetka euharistijskog slavlja koje su glazbeno animirale Klanjateljice i postulantice pristigle iz Ivanca i Zagreba, pod vodstvom s. Damjane Kovačević, uslijedio je kratki scenski prikaz karizme Klanjateljica Krvi Kristove te djelovanja sestara na Trešnjevci. Po završetku programa sestre su se zadržale u neposrednim susretima podjelivši župljanima sličice s likom i molitvom sv. Mariji De Mattias.

s. Sunčica Kunić

Izvor: www.klanjateljice.hr