Uz 85 godina djelovanja zboraši sv. Josipa publici poklonili bogat repertoar

Rijetki su domaći zborovi koji se mogu pohvaliti višedesetljetnim kontinuitetom u djelovanju, a među takvim rijetkim primjerima zasigurno prednjači mješoviti zbor sv. Josipa koji na zagrebačkoj Trešnjevki u kontinuitetu djeluje punih 85 godina. Svoj jedinstveni jubilej zboraši sv. Josipa proslavili su večernjim koncertom u župi sv. Josipa u nedjelju 13. studenoga 2022. Osim slavljenika, nastupili su i zborovi mladih »Izvor« i »Iosephus« te tamburaški orkestar župe sv. Josipa. Ujedinjene mlade i iskusne trešnjevačke zboraške zvijezde publici – koja je pristigla i iz raznih dijelova Zagreba i okolice – poklonile su bogat repertoar u kojem su se isprepletale izvedbe modernijih duhovnih šansona te klasičnih duhovnih izvedaba i hrvatskih narodnih pjesama. Publici se predstavila svojim himnom sv. Josipu i mlada glazbenica Josipa Šunjo. Na koncertu je posebno dojmljiv bio zaključni splet pjesama u kojem je izvedena pjesma »Oči u oči« te »Moja domovina« i u koji se – uz zboraše na glavnom oltaru – svojim glasom uključila i publika. Domaćin i voditelj glazbene večeri bio je trešnjevački župnik Damir Ocvirk.

Na kraju koncerta prigodnu je riječ uputio prof. Škvorc, koji je publici zahvalio na njezinoj višegodišnjoj potpori zborašima sv. Josipa. U publici je posebno pozdravio dva prijatelja trešnjevačke župe – zagrebačkoga kanonika mons. Ivana Miklenića i nekadašnjega trešnjevačkoga župnika Josipa Kuhtića. Voditelj slavljeničkoga zbora u govoru je zašao i u povijest trešnjevačke župe osamdesetih i devedesetih, kada su uz mons. Miklenića kao mladoga svećenika i novinara Glasa Koncila u crkvi sv. Josipa mise slavili i propovijedali i drugi »koncilaši«, među kojima je posebno spomenuo don Živka Kustića.

Izvor: Glas Koncila

Tekst i foto: Marino Erceg