Treća duhovna obnova: “Krepost vjere”

U DuhObnovaKrepostVjere_2015_03utorak 24. veljače održana je treća duhovna obnova. Tema je bila o kreposti vjere. O vjeri nam je govorio vlč. Anđelko Košćak, rektor Nadbiskupskog bogoslovnog sjemeništa. Nakon molitve, vlč. Anđelko nas je uveo u značenje riječi molitve – onako kako su to shvaćali Židovi, Grci i što znači kada se vjera prevede s latinskog. Te su nas riječi uvele u značenje vjere kao naše naslonjenosti na Boga, naše ovisnosti o njemu. Još više nam je to postalo jasnije kada nam je o vjeri progovorio u slici broda. Crkveni su oci – kako ističe vlč. Anđelko – Crkvu uspoređivali s brodom. Brod je imao jedno važno uporište, a to je bio jarbol, koji često puta ima oblik križa. Tako križ postaje uporište naše vjere, znak kako nas Bog neizmejrno voli i poziva na zajedništvo s njime.

Uz naše župljane, na ovoj duhovnoj obnovi sudjelovali su i naši krizmanici.

Cijelu duhovnu obnovu možete čuti na našem župnom youtube-u.

Možda će vas zanimati...