Sveta misa za poginule i umrle članove HVIDRA Trešnjevka

U subotu 3. lipnja slavljena je sveta misa za poginule i umrle članove HVIDRA-e Trešnjevka, u prigodi 26. obljetnice osnutka.

Hrvatski branitelji, njihove obitelji i prijatelji uputili su se u procesiji od sjedišta HVIDRA-e do naše crkve, gdje ih je dočekao župnik Damir te im izrazio dobrodošlicu, spomenuvši kako se ovo slavlje poklapa s osamdesetom obljetnicom osnutka župe i tristo tridesetom obljetnicom proglašenja sv. Josipa zaštitnikom hrvatske domovine. Na kraju pozdravnog govora, župnik je zazvao zagovor sv. Josipa na sve branitelje i Domovinu.
Svetu misu predvodio je župni vikar Josip. U homiliji je istaknuo važnost Duha Svetoga koji hrabri vjernike. Tako je taj isti Duh hrabrio i branitelje u naumu da čestitim sredstvima obrane domovinu.

Svečanost se nastavila u prostorijama središta HVIDRA-e na Trešnjevci.

 
 

Možda će vas zanimati...