Proslava svete Cecilije

ProslavaSveteCecilije0U petak 22. studenoga svečano smo proslavili spomendan sv. Cecilije, zaštitnice crkvene glazbe i glazbenika. Večernju svetu misu, na kojoj su pjevali združeni župni zborovi, predvodio je župni vikar Jakov. U homiliji se osvrnu na čovjeku potrebu za umjetnošću, za lijepim i uzvišenim. Čovjek nije stvoren samo kako bi bio biće od kojeg će društvo imati koristi, nego ima sposobnost nadići se od obične korisnosti i usmjeriti se prema uzvišenoj Ljepoti i stvarati umjetnost kojom će slaviti Boga i oplemenjivati međusobne odnose.

Na kraju svete mise župnik Damir je zahvalio svim zborovima koji djeluju u našoj župi, te čestitao gđi. Doroteji Mlinarić visoke obljetnice pjevanja u crkvi: 55. obljetnicu pjevanja u crkvi sv. Josipa i 65. obljetnicu pjevanja u crkvenim zborovima. Župnik je također istaknuo 20. obljetnicu zbora “Izvor”, koji će uskoro našoj župi darovati svoj novi glazbeni album.

Slavlje se nastavilo zajedničkim druženjem u dvorani A. Holija, uz dobro poznati župni tamburaški orkestar.

Galerija slika:

Možda će vas zanimati...