Proslava dana mješovitog zbora

Proslava 1. svibnja u Zagorskim Selima

Prvi svibanj, dan kada se slavi sveti Josip radnik, je dan koji je naš Mješoviti zbor izabrao za svoj dan. To je dan kada članovi zbora slave međusobno druženje i pokazuju da je naša zajednica jedna velika obitelj. Proslava našeg dana započela je svetom misom za sve pokojne članove našeg zbora, kojih se uvijek sjećamo s ljubavlju, zahvalnošću i poštovanjem.

Ove je godine cijeli zbor, zajedno sa našim tamburašima, bio pozvan u Zagorska Sela kod naše članice Cecilije Ćosić.  Osvanuo je lijep i topao dan, pa je vožnja kroz prekrasna pitoreskna zagorska sela bila ugodna i vesela. Na programu je bila i posjeta muzeju Veliki Tabor. Kustosica muzeja nas je dočekala kao drage goste i provela nas kroz sve odaje tog prekrasnog starog dvorca, profesionalno ali zanimljivo pričajući o prošlim vremenima i bivšim vlasnicima. Nakon razgledanja i kraće vožnje uz pjesmu i svirku tambura stigli smo na odredište, gdje nas je očekivala naša domaćica i obilat, ukusan ručak. Druženje uz pjesmu i šalu potrajalo je do sumraka, a zatim pjevajući, punog srca prekrasnih utisaka, natrag u Zagreb.

Možda će vas zanimati...